18 kwietnia 2024

Sukces budowany latami

Firma LEIER Polska S.A. posiada wieloletnią historię i jest drugim co do wielkości producentem materiałów ceramiki ściennej w Polsce. Wszystkich pracowników wyróżniają profesjonalizm i terminowość, które są nieodzownymi cechami marki. O sukcesywnych efektach i ogromie włożonej pracy w ciągu minionych lat, w wywiadzie dla Panoramy Gospodarczej – Dyrektor Handlowy Marzena Olchawa-Reczko.

LEIER to doświadczony producent materiałów budowlanych, który specjalizuje się w produkcji ceramiki budowlanej, czyli materiału do budowy ścian. Firma produkuje również stropy Leier Panel oraz systemy kominowe. Spółka lokalizuje swoje zasoby w czterech oddziałach. Centrala znajduję się w Woli Rzędzińskiej. Ponad to na południu prosperują jeszcze zakłady w Sierakowicach i Markowicach. Na północy zlokalizowany jest oddział w Malborku. W Sierakowicach rozpoczął się projekt budowy nowej fabryki, która będzie wytwarzać kostkę brukową. Obecnie fabryka jest na etapie uruchomienia produkcji, więc już w najbliższym czasie firma Leier będzie wchodzić na rynek z nowymi produktami.

Szeroka gama produktów firmy LEIER ma zastosowanie zarówno przy dużych realizacjach, jak i przy budowie zabudów jednorodzinnych. Dzięki obszernemu zasobowi wyrobów oraz wysokiej jakości usług firma trafia do najbardziej wymagających klientów. Ze swojej strony gwarantuje profesjonalizm i wysoki standard obsługi klienta.

Spółka kieruje swoją ofertę głównie do hurtowni budowlanych, których docelowym odbiorcom jest osoba prywatna. Współpracuje ze składami budowlanymi, które świadczą szeroki zakres usług od pomocy technicznej, aż po transport zakupionych materiałów. Przez sezonowość branży budowlanej firma skupia się na ciągłej penetracji rynku, co daje jej sukcesywność i zachowanie regularności w działaniu.

Firma LEIER nie korzysta z zewnętrznych usług. Cała produkcja jest autorskim tworem spółki. Dzięki zatrudnionym technologom stałe mogą unowocześniać i usprawniać użyte w produkcji technologie. Warto dodać że receptury na stworzenie produktów opracowywane są przez wykwalifikowaną kadrę, a obsługa i automatyzacja produkcji odbywa się w murach przedsiębiorstwa. Leier prowadzi zdrową politykę sprzedaży, wsłuchuje się w potrzeby klientów i w elastyczny sposób dopasowuje się do wymagań rynku. Każdy z regionów ma wyznaczonego przedstawiciela handlowego, co usprawnia kontakt, dzięki czemu kontrahenci zawsze są w stanie uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Największym wyzwaniem w branży produkcji ceramiki jest odpowiednie zagospodarowanie towaru, gdzie należy idealnie przewidzieć zapotrzebowanie na dany produkt. “Najtrudniejszym w naszej branży jest niedoprowadzenie do braków towaru czy zatowarowania, na co odpowiedzią może być jedynie właściwe zarządzanie zasobami” – mówi dyrektor Marzena Olchawa – Reczko.

LEIER prowadzi wiele działań z zakresu CSR. Firma już trzykrotnie ufundowała ambulans elbląskiemu szpitalowi. Wielokrotnie udzieliła pomocy Pogorzelcom. Spółka brała również czynny udział w budowie hospicjum w Tarnowie.

Przedsiębiorstwo za swój rozwój i szeroki zakres działań oraz wychodzenie naprzeciw potrzebom kontrahentów została nagrodzona wieloma wyróżnieniami. Jednym z nich jest nominacja do nagrody gospodarczej “European Economic Award”, której patronem jest Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki.

-Karolina Hentisz