26 maja 2024

BAP POLSKA – Zawsze na czas!

Always on time – to hasło przewodnie firmy BAP Polska. Zaangażowanie całego zespołu oraz stała obecność właściciela firmy podczas wszystkich zachodzących procesów, czy realizacji zleceń sprawia, że spółka świadczy usługi na najwyższym poziomie. Profesjonalizm i jakość świadczonych usług stanowi najważniejsze założenie w branży transportowej.

Firma BAP Polska jest na rynku od roku 2010 oferując usługi transportu międzynarodowego. Specjalizuje się w transporcie chłodniczym, gdzie przewożona jest żywność krótkoterminowa, w szczególności warzywa i owoce. Głównymi kierunkami, jakie obsługuje są zachodnia i południowa część Starego Kontynentu. Logotyp firmy na pojazdach można zauważyć m.in. w krajach tj.: Anglia, Francja, Niemcy, Włochy czy Holandia. Dzięki sprawnej organizacji pracy firma prowadzi również wynajem samochodów ciężarowych oraz naczep dla zewnętrznych klientów. Kierują swoją ofertę dla kontrahentów, którzy chcą skorzystać ze sprawnej realizacji zleceń lub wynająć pojazd dla potrzeb realizacji ich we własnym zakresie. Tabor firmy składa się z pojazdów wiodących marek takich jak DAF, Volvo oraz Mercedes z normą emisji spalin EURO 6, dzięki czemu odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Państwa hasłem przewodnim jest „always on time”. Proszę powiedzieć jak udaje się to osiągnąć?

W celu realizacji głównego założenia firmy, jakim jest ”always on time” (z ang; zawsze na czas) wykonujemy zlecenia w sposób sprawny – kierowca dostaje informacje bezpośrednio od dyspozytora, którym jest sam właściciel, dzięki czemu sprawuje stale piecze nad przebiegiem komunikacji w firmie. Zarówno reakcja dyspozytora jak i kierowcy jest bardzo szybka, co skutkuje terminowością dostaw. Dodatkowo pojazdy są wyposażone w systemy GPS co sprawia, że realizacja zlecenia jest stale kontrolowana.

Jakie są dalsze plany na rozwój Państwa działań oraz przedsiębiorstwa?

Przede wszystkim powiększenie taboru, co skutkuje możliwością realizacji większej ilości zleceń i nawiązanie współpracy z nowymi kontrahentami. Analogicznie to spowoduje powiększenie zespołu kierowców oraz pracowników biurowych.

Centrala firmy ma stały kontakt z kierowcami proszę powiedzieć dlaczego komunikacja w branży transportowej jest tak ważna?

Wymiana informacji z kierowcą, który realizuje powierzone przez firmę zlecenie jest najważniejszym determinantem wpływającym na jakość pracy. Kierowca musi posiadać komplet informacji, aby prawidłowo wykonać powierzone mu zadania. Branża transportowa często nie jest jedynie schematem, jest to proces złożony i często nieprzewidywalny. To dlatego tak ważna jest komunikacja pomiędzy kierowcami a dyspozytorem, aby na bieżąco informować o wszystkich zdarzeniach, które mogą wystąpić podczas transportu. Dzięki temu można raportować realizację zlecenia i zminimalizować przy tym wszelkie niezgodności.

Jak pandemia wpłynęła na Państwa prace?

Dzięki temu, że firma realizuje zlecenia głównie w zakresie przewozu żywności, nowe wyzwania z jakimi przedsiębiorstwa musiały się zmierzyć podczas pandemii nie wpłynęły na zmniejszenie ilości zleceń transportowych. Firma stale przestrzega wszelkich środków ostrożności.

BAP Polska cechuje bycie uczciwym i solidnym partnerem biznesowym, stąd ogromny nacisk kładzie na jakość prac i terminowości dostaw, a także do jakości obsługi każdego klienta. Oprócz tego dla firmy ważne jest dobre samopoczucie pracowników.

Wieloletnie doświadczenie w międzynarodowym transporcie drogowym oraz setki zrealizowanych zleceń skutkuje gamą umiejętności do wykorzystywania wszystkich napotkanych okazji do rozwoju firmy. Pozwala on na zatrudnienie wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz stałe inwestowanie w sprzęt i urządzenia. Przykładami nowoczesnych technologi stosowanych przez BAP Polska są m.in. specjalistyczne naczepy ciężarowe i chłodnie wyposażone w silniki najnowszej generacji czy też zdalny system kontroli temperatury przewożonego towaru. Firma BAP POLSKA prowadzi działania z zakresu CSR poprzez posiadanie w swoim taborze pojazdów z normą emisji spalin EURO 6, która ustanawia dopuszczalną emisję szkodliwych substancji wydalanych przez pojazdy spalinowe oraz stosuje ekologiczne ciągniki siodłowe.

Firma posiada również certyfikat rzetelności oraz wiele prestiżowych wyróżnień. W 2021 r. BAP Polska zostało nominowane do nagrody gospodarczej ”European Economic Award” przez Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki.

– Karolina Hentisz