15 maja 2021

Inteligentne Rozwiązania

Firma Provema swoją pomysłowością wyprzedza konkurencje, umiejętnie przekuwając plany na sukces. Specjalizuje się w prostych i szybkich rozwiązaniach, które wyznaczają nowe trendy programowania systemów sztucznej inteligencji. W wywiadzie dla Panoramy Gospodarczej Prezes Grzegorz Szulik dzieli się swoimi doświadczeniami prowadzenia firmy w branży Fintech.

Provema Sp. z o.o. funkcjonuje od 6 lat. W tym czasie udowodniła, że wie dokładnie jakiego produktu brakuje na rynku. Stworzyli już piątą wersję aplikacji okołobankowej, umożliwiającą m.in. wykonywanie przelewów czy robienie zbiórek wewnętrznych w firmach. System posiada również funkcję cashback. Ciekawym rozwiązaniem jest automatyczne opłacanie faktur – trafia ona do aplikacji i automatycznie podstawia płatność, jedyne co musi zrobić użytkownik to kliknąć zapłać. Te funkcjonalności cieszą się ogromnym powodzeniem ze względu na korzyści jakie niesie użytkowanie systemu. Charakteryzuje się łatwością użytkowania oraz szybkim założeniem konta. Provema umożliwia zainteresowanym sprawdzenie funkcji bez rejestracji do systemu, opartemu na sztucznej inteligencji stanowiącej autorski twór zespołu programistów firmy. Największą wprowadzoną innowacją w aplikacji jest możliwość obsługi jej z poziomu messengera. Provema jest drugą firmą w Europie, która zdecydowała się na zastosowanie tego rozwiązania. Przetestowanie tej funkcji jest możliwe za pomocą komunikatora firmy. W planach jest doprowadzenie do udogodnienia pozwalającego na wykonywanie manewrów płatniczych z poziomu najczęściej używanych obecnie aplikacji takich jak TikTok czy Instagram. Dla Provemy marka to nie tylko produkt i zysk, to przede wszystkim ludzie stojący za każdym przedsiębiorstwem, dlatego poza działaniami standardowymi, stworzona aplikacja posiada również możliwość wspomagania wybranych fundacji. Pośrednicząc tej transakcji, firma nie pobiera żadnej prowizji z dokonywanych wpłat.

Prezes firmy Grzegorz Szulik

Fintech stał się również rozpoznawalny ze względu na rozwiązanie Loanbylink, które jest odpowiedzią na znany nam skomplikowany proces sprzedaży ratalnej. W przeciwieństwie do opcji dostępnych na rynku jest prosty i nie wymaga dokumentów, a jego głównym atutem jest skrócony czas wykonywania akcji. Od momentu wprowadzenia wniosku do systemu wraz z decyzją i wypłatą środków na konto mijają zaledwie 4 minuty. Użytkownik mając do wyboru dostępne dotychczas sposoby, a oferowany przez Proveme system, woli wybrać nowe rozwiązanie ponieważ rata jest porównywalna do rat bankowych, a całość trwa o wiele krócej. W planach sprzedażowych firmy jest dojście do obsługi 4 tysięcy sklepów do końca bieżącego roku.

W rozwiązaniach Provemy nie istnieje pojęcie skończonego produktu. Jest on na bieżąco aktualizowany, unowocześniany i dopasowywany do potrzeb jego użytkowników. “Budując jakiekolwiek rozwiązanie szczególnie informatyczne czy programistyczne, należy stale monitorować rynek” – mówi Grzegorz Szulik. Im lepszy zespół i możliwości sprzedażowe, tym szybciej odnosi się sukces. W przypadku Provemy sytuacja jest o tyle utrudniona, że konkuruje z największymi kolosami rynku finansowego, jednak stawiając na współpracę z bankami niżeli rywalizację, udaje się wypracować kompromis zadowalający obydwie strony. W porównaniu z innymi krajami europejskimi, polski rynek około bankowy jest niezwykle rozwinięty, dzięki czemu oferowane przez firmę rozwiązania są łatwo przyswajalne przez potencjalnych użytkowników. Grzegorz Szulik ma w planach ekspansję rozwiązań na rynki zagraniczne, w których bankowość nie jest na tak wysokim poziomie.

-Karolina Hentisz