18 kwietnia 2024

Strzegom – lokalne centrum gminy na medal

Strzegom to 16-to tysięczne malownicze miasto, znajdujące się na terenie województwa dolnośląskiego, pełniące funkcje lokalnego centrum gminy, w której skład wchodzą 22 wsie, wspólnie tworząc gminę Strzegom. To co charakteryzuje gminę i wyróżnia na tle innych w Polsce, to fakt, iż na terenie gminy znajduje się ogromny ośrodek kamieniarski z kopalniami granitu, zwanego też Granitowym sercem Polski.

 

Inwestycje w dobie pandemii

Strzegom stale prężnie się rozwija i prowadzi wiele inwestycji na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców. W ostatnim czasie udało się zrewitalizować mury miejskie czy wyremontować szkoły. Świetnie też funkcjonuje działalność sportowa, gmina w ostatnich latach wybudowała dwa stadiony, krytą pływalnię oraz kilka boisk typu orlik. Strzegom ma duże plany na dalsze inwestycje, m.in. remonty dróg czy kolejne rewitalizacje, jednakże z jednej strony brak firm wykonawczych na zaplanowane działania, z drugiej zaś rosnące ceny materiałów spowodowane pandemią, znacznie przekraczające zakontraktowane wcześniej budżety pod inwestycje, to problem, z którym aktualnie boryka się samorząd gminy. W chwili obecnej drugim z priorytetów w najbliższym czasie jest budowa mieszkań, w planach jest ich ok 500. Pierwsze działania w tym temacie zostały już podjęte. Jak mówi Zbigniew Suchyta, Burmistrz Strzegomia dla gminy byłoby to bardzo dużo i z pewnością poprawiłoby standard życia mieszkańców.

 

Zainwestuj w gminę!

Strzegom potencjał ma ogromny, organizowane corocznie międzynarodowe wydarzenia kulturalno-sportowe, doskonałe położenie, bogata oferta terenów inwestycyjnych i przede wszystkim pomocny samorząd, otwarty na dialog i współpracę to czynniki, które sprzyjają do tego, żeby podjąć działania już dziś i ulokować swoje plany inwestycyjne w Strzegomiu, czy też zgłosić swoją firmę do przetargu na budowę dróg.

Gmina Strzegom za prężny rozwój, istotny wkład w rozwój społeczno-gospodarczy swojego regionu została nominowana do nagrody Lider Gospodarki Regionalnej z ramienia Europejskiego Ośrodka Rozwoju Gospodarki. Całemu samorządowi z Burmistrzem na czele, nie pozostaje nic innego jak pogratulować i życzyć dalszych sukcesów.

-Martyna Papiernik