31 marca 2023

ĆWIERĆWIECZE BEZKONKURENCYJNOŚCI

Najwyższa jakość druku to znak rozpoznawczy firmy MDM-DRUK Sp. z o.o. Sp. k. W bieżącym roku przedsiębiorstwo obchodzi 25-lecie istnienia oraz pracy z pasją, a co za tym idzie bezdyskusyjnego sukcesu na rynku poligraficznym w Polsce. O przedsiębiorstwie oraz jego przyszłości opowiada Pan Prezes Maciej Sierpiński.

Branża poligrafii nieustannie się rozwija. Z biegiem czasu stosuje się w niej coraz bardziej nowoczesne technologie, które pozwalają znacznie uprościć proces przygotowania materiałów do druku oraz samego drukowania. Poligrafia cyfrowa korzysta z nowoczesnych rozwiązań cyfrowych, dzięki czemu zdecydowanie przyspiesza i ulepsza proces tworzenia materiału graficznego.

Niezmiernie ważnym elementem dla prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa jest odpowiedni oraz stabilny skład osobowy. Wraz z rozwojem firmy pojawia się potrzeba poszerzenia zespołu, z racji równoległego wzrostu wdrażania nowych technologii. „Myślimy o budowaniu kadry w sposób przyszłościowy, w perspektywie nawet kilkunastu lat. W związku z tym kształcimy młodzież już dziś. Mamy klasę patronacką, która jest przyszłością edukacji zawodowej. Co roku uczniowie odbywają w firmie praktyki na różnych kierunkach m.in. poligrafii, poligrafii cyfrowej, logistyki oraz na stanowisko introligatora.” – tłumaczy Pan Prezes. Liczba osób zainteresowanych branżą poligrafii oraz chcących wiązać swoją przyszłość z przedsiębiorstwem nieustannie rośnie. W trakcie praktyk młodzież poznaje firmę i odpowiednie systemy oraz procedury. Na przestrzeni kilku lat w MDM-DRUK Sp. z o.o. Sp. k. zatrudniła się spora liczba stażystów, w związku z czym można zauważyć, że jest to system warty pracy, jaką cały zespół wkłada w przygotowanie zawodowe młodzieży.

Okres pandemii wprowadził wiele zmian na rynku pracy, natomiast nadal można zauważyć tendencję rynku pracownika. Pytanie czy warto, by stał się rynkiem pracodawcy? „Rynek pracy winien być zrównoważony, przez co należy rozumieć, że pracodawca powinien dbać o swojego pracownika, a ten o swoje miejsce pracy. W takiej sytuacji osiągamy najlepszy efekt i zadowolenie, ponieważ nikt nikogo się nie boi i każdy każdego szanuje” – podkreśla Pan Maciej Sierpiński

Znany cytat J. W. Goethego – ,,Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” idealnie opisuje funkcjonowanie w nowoczesnym, postępowym świecie. Firma MDM-DRUK Sp. z o.o. Sp. k. bacznie przygląda się sytuacji na rynku, pozyskuje fundusze, sukcesywnie planuje i wdraża nowe rozwiązania dla nieustannej ekspansji. Mimo to, iż po okresie pandemii trudniej o konkretne plany, pewne procesy wciąż trwają oraz inwestycje są sukcesywnie prowadzone. Ponadto warto zaznaczyć, iż nie sztuką jest prowadzić biznes w czasie, gdy na rynku jest dobra sytuacja. Prowadzenie biznesu w trudnych czasach jest wyzwaniem. Pandemia COVID-19 pokazała, że trzeba się bacznie przyglądać swoim działaniom, by niczego ważnego nie pominąć. Pan Prezes tłumaczy „W 2020 roku w firmie miały miejsce szybkie działania korygujące i usprawniające pewne działania, by uniknąć konsekwencji nieprawidłowych decyzji w okresie pandemii. Dzięki nim bieżący rok skończył się dla nas bardzo dobrze, był jednym z lepszych w historii działania przedsiębiorstwa. Dodatkowo dyrektywy unijne bardzo nam sprzyjają, dzięki czemu branża poligraficzna przeżywa teraz bardzo dobry czas, głównie ze względu na to, że wycofywane są produkty z plastiku. Wielu naszych klientów rezygnuje z takich opakowań, decydując się na papierowe, co napędza koniunkturę i sprawia, że mamy coraz więcej pracy.”

Z biegiem czasu widać większe zainteresowanie produktami naszej firmy wśród kontrahentów. Klienci oczekują coraz lepszej jakości druku. Technologia HQSM to niezaprzeczalnie najwyższa jakość, niewidoczne zabezpieczanie wydruku przed fałszerstwem, a także bardzo ekologiczne podejście do druku, niesie także ze sobą wiele innych wartości dodanych. Branża poligraficzna jest bardzo nowoczesna, dlatego trzeba dlatego trzeba się wciąż interesować, szkolić oraz rozwijać wiedzę o nowych rozwiązaniach technologicznych. Najnowszym projektem jest wprowadzenie nowego systemu komunikacji z klientem w zakresie produkcyjnym na płaszczyźnie wirtualnej. Zautomatyzowany system usprawni pracę, dzięki niezwłocznemu kontaktowi z kontrahentem. Przesyłane informacje będą dotyczyły przede wszystkim poprawności przygotowanych przez konsumenta plików. To spora oszczędność czasu oraz usprawnienie działań, co jest bardzo ważne na etapie wejścia w zlecenie wszystkich dopracowanych uzgodnień.

W bieżącym roku firma MDM-DRUK Sp. z o.o. Sp. k. obchodzi 25-lecie istnienia. Zarząd stawia na spotkanie z pracownikami. To nowa formuła, która będzie miała miejsce pod nazwą „Piknik rodzinny”.

MDM-DRUK Sp. z o.o. Sp. k. otrzymał prestiżowe wyróżnienie European Economic Award od Europejskiego Ośrodka Rozwoju Gospodarki podczas uroczystej gali Międzynarodowego Forum Gospodarczego w uznaniu za zasługi oraz wybitne zaangażowanie w liczne projekty, mające na celu promowanie korzystnego wizerunku oraz innowacji polskich przedsiębiorstw.

„Każde wyróżnienie, które otrzymuje firma jest dostrzeżeniem pracy, oczywiście można tu mówić o nagrodzie, natomiast ja zwracam uwagę na to, iż ktoś zauważył starania moich pracowników, pracę całego zespołu. Naszym zadaniem nie jest tylko zarabianie pieniędzy, a rozwijanie rynku poligrafii. Takie nagrody ukazują, że to nie tylko drukowanie, ale również rozwijanie nowych technologii, które są zauważane i w tak szczególny sposób są doceniane przez znamienite grona fachowców, którzy wybierają konkretne firmy, jest niezmiernie ważne. Prestiżowe wydarzenie gospodarcze to przede wszystkim możliwość poszerzenia horyzontów. Spotykamy się z ludźmi z różnych branż, dzięki temu słyszymy jak inni przedsiębiorcy podchodzą w różnych sytuacjach do swoich biznesów. To forma szkolenia się i pozyskiwania bardzo cennej wiedzy. Każdy uważnie słuchający uczestnik znajdzie płaszczyzny, które go mocno zainteresują co w przyszłości może zaowocować rozmowami z odpowiednimi dla każdego przedsiębiorcami jako przyszłymi partnerami.”

-Izabella Liguzińska