19 lipca 2024

Podbijają świat!

Słuchają, analizują i dzielą się wiedzą – specjaliści w branży elektrotechniki, automatyki, robotyki, mechaniki i utrzymania ruchu. W przemyśle od 1985 r., dziś firma działająca na całym świecie z kontraktami zrealizowanymi na 5 kontynentach. O sukcesie rodzinnego przedsiębiorstwa – Jacek Pukal, prezes firmy PROSTER Sp. z o.o.

Prezes firmy Jacek Pukal

PROSTER to firma, która przede wszystkim stawia na jakość świadczonych usług. Dzięki wielu zleceniom na całym świecie mają niebagatelne doświadczenie, które pozwala na szybkie i terminowe realizowanie projektów. Po latach mają ugruntowaną pozycję na rynku, są elastyczni, a poprzez swoją kreatywność wyróżniają się na tle konkurencji. Szeroki zakres usług pozwala spółce na dopasowanie indywidualnie spersonalizowanej usługi do najbardziej wymagających partnerów biznesowych.

Co wyróżnia PROSTER od innych firm z branży?

Jesteśmy polską firmą rodzinną, dostarczającą kompleksowe rozwiązania dla przemysłu. Nasze specjalności to: elektrotechnika, automatyka, robotyka, mechanika, serwis i utrzymanie ruchu. Jesteśmy zespołem profesjonalistów, gotowych podjąć się nawet najtrudniejszego zadania, w każdym zakątku świata. Doświadczenie i wysokie kompetencje stanowią główną siłę naszej firmy, a jakość wykonywanych przez nas prac jest wysoko ceniona przez klientów na całym świecie. Jesteśmy zespołem pasjonatów, twórcą kreatywnych rozwiązań. Cechuje nas nastawienie na kompleksowość dostarczanych usług i produktów.

Do jakich firm i przedsiębiorstw kierują Państwo swoją ofertę?

Największe doświadczenie posiadamy w branży spożywczej, lecz w ciągu ostatnich kilku lat z wieloma sukcesami zrealizowaliśmy projekty dla innych segmentów rynku, w tym: budownictwa, motoryzacji, oczyszczalni ścieków, elektroenergetyki, metalurgii, przemysłu mineralnego, ciepłownictwa. Naszymi klientami są zarówno największe światowe przedsiębiorstwa, jak i mali i średni przedsiębiorcy działający w polskim i światowym przemyśle.

Nad czym Państwo obecnie pracują?

Obecnie naszym największym celem jest dynamiczny rozwój i zwiększenie możliwości oddziaływania na polski i światowy przemysł. Pracujemy nad szeregiem nowych rozwiązań. Priorytetem jest udoskonalanie istniejących już usług i produktów dla różnych branż. Bardzo dużo czasu poświęcamy na rozwój rozwiązań z zakresu automatyki i robotyki. W obecnej sytuacji duży nacisk kładziemy również na kwestie cyfryzacji i badania nad rozwiązaniami w zakresie najnowocześniejszych technologii.

Czy planują Państwo rozszerzenie swoich usług?

PROSTER stawia na rozwój. Nie stoimy w miejscu i mimo utrudnionej sytuacji stale staramy się iść do przodu. Nieustannie poszerzamy swoją wiedzę i rozszerzamy swoje usługi o nowe branże i zakresy. Wyznajemy zasadę, że zawsze można coś zrobić lepiej, nigdy nie spoczywamy na laurach. Pomimo kryzysu otworzyliśmy w tym roku nowo wybudowane własne Centrum Innowacji”, które obejmuje kompleksową infrastrukturę w postaci w pełni wyposażonej przestrzeni testowo-produkcyjnej wraz z zapleczem biurowym, gdzie projektujemy, badamy i pokazujemy klientom nasze rozwiązania. 

Co jest największym wyzwaniem podczas wdrożeń nowych linii produkcyjnych?

Naszym największym wyzwaniem są wymagania klienta. Nadrzędnym celem zawsze będzie spełnienie najwyższych oczekiwań. Jest to dla nas największy priorytet, dlatego dużo czasu poświęcamy na właściwe zrozumienie prawdziwych potrzeb naszych kontrahentów. Bez właściwego rozpoznania nie bylibyśmy w stanie dostarczyć produktu lub usługi rozwiązujących realne problemy przedsiębiorstw. Jednym z naszych produktów jest ADR – Analiza, Doradztwo i Realizacja. Jest to kompleksowa usługa zawierająca audyt, rozpoznanie i rozwiązanie problemów naszych klientów.

Jakie przeciwności napotkali Państwo tworząc firmę?

Podczas 35 letniej historii takich sytuacji było na pewno wiele. Prowadzenie firmy polega właśnie w pewnym sensie na radzeniu sobie z przeciwnościami i wyzwaniami. Szybkie reagowanie na niespodziewane wyzwania jest niezbędną umiejętnością w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym. Bieżące wydarzenia podkreślają jeszcze bardziej znaczenie tej cechy, ale prawda jest taka, że gotowość do dostosowania się do nagłych zmian była od zawsze dla nas kluczowa. Jesteśmy organizacją, która szybko i skutecznie dostosowuje się do nieprzewidzianych sytuacji, przekształcając napotkane wyzwania w szanse.

Co jest Pana największym powodem do dumy

Moim największym powodem do dumy są moi współpracownicy i projekty, które udało się zrealizować. Poza kwestiami biznesowymi warto powiedzieć, że jesteśmy również firmą odpowiedzialną społecznie, działającą zgodnie z zasadami etyki, uczciwości, otwartości na drugiego człowieka. Staramy się nie tylko dawać dobry przykład, ale również wspierać organizacje i osoby, które potrzebują różnego rodzaju pomocy. Bardzo szanujemy realizowane inicjatywy nastawione na rozwój i edukację społeczeństwa, dlatego współpracujemy ze szkołami pomagając w kształceniu młodych ludzi.

-Karolina Hentisz