19 lipca 2024

FIRMA DEKPOL BUDOWNICTWO GENERALNYM WYKONAWCĄ CENTRUM LOGISTYCZNEGO TREFLA W RUMI

Trefl S.A., jeden z czołowych producentów puzzli na świecie i gier planszowych w Europie, podpisał umowę na budowę nowego centrum logistycznego w Rumi. Na generalnego wykonawcę inwestycji została wybrana znana na trójmiejskim rynku deweloperskim firma Dekpol Budownictwo.

W 2022 roku Trefl ogłosił zakup działek przy ul. Północnej w Rumi, o łącznej powierzchni przekraczającej 9 hektarów. Realizację inwestycji wspiera Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, umożliwiając skorzystanie z pomocy publicznej w maksymalnej w wysokości 34 milionów złotych. W pierwszym etapie inwestycji na zakupionym terenie powstanie nowoczesne centrum logistyczne o powierzchni 20 000 m2. Oddanie budynku do użytku planowane jest w III kwartale 2024 roku. W tej fazie, do obsługi centrum planowane jest zatrudnienie blisko 30 osób.

Dla nas to bardzo ważna inwestycja, ponieważ pozwoli nam realizować strategiczne cele zagranicznej ekspansji, co z kolei wymaga zwiększania mocy produkcyjno-logistycznych. Ponieważ w misję firmy wpisane jest wspieranie lokalnej społeczności, przy wyborze miejsca ważnym kryterium była bliskość siedziby i fabryki, które się mieszczą przy ul. Kontenerowej w Gdyni. Jako Grupa Trefl mamy już solidne korzenie w Gdyni i w Sopocie i cieszymy się z lokalizacji nowej inwestycji w Rumi, która wesprze jej mieszkańców nowymi miejscami pracy – przyznaje Jacek Behnke, Prezes Zarządu firmy Trefl S.A.

Docelowo planowane jest trzykrotne zwiększenie mocy produkcyjno- logistycznych. Wybór firmy Dekpol na generalnego wykonawcę nie był przypadkowy. Trefl współpracował już z Dekpolem przy okazji budowy nowoczesnego Centrum Badawczo-Rozwojowego w Gdyni, przy ul. Kontenerowej, które zostało oddane do użytku w 2020 roku.

Trefl S.A. i Dekpol Budownictwo to przykłady dynamicznie rozwijających się pomorskich biznesów. Tym bardziej cieszymy się, że po raz kolejny będziemy wspólnie pracować przy realizacji ambitnego projektu w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – mówi Adam Olżyński, Dyrektor ds. handlowych Dekpol Budownictwo. – Wierzymy, że dzięki nowoczesnej infrastrukturze zwiększy się nie tylko moc produkcyjna, ale też międzynarodowy zasięg naszego Inwestora.

Rozpoczęcie budowy planowane jest na przełomie września i października 2023 roku.

O Trefl S.A.

Trefl S.A. to działający od 1985 roku producent puzzli, gier planszowych, zabawek oraz książek. Obecnie w zakresie produkcji puzzli Trefl jest w światowej czołówce, produkując rocznie kilkadziesiąt milionów pudełek . Swoje produkty sprzedaje w przeszło 60 krajach całego świata, w tym także w USA i Azji. Misją firmy od początku działalności są zrównoważony rozwój, troska o środowisko oraz społeczna odpowiedzialność biznesu, dlatego większość produktów wytwarzana jest we własnej fabryce w Gdyni, co umożliwia pełną kontrolę nad procesami i daje gwarancję bezpieczeństwa i najwyższej jakości.

Od ponad 27 lat Trefl wspiera sport jako sponsor tytularny męskich drużyn, siatkówki – Trefl Gdańsk oraz koszykówki – Trefl Sopot. Działające w obszarze odpowiedzialności społecznej biznesu, Fundacja Trefl oraz Stowarzyszenie Trefl Pomorze od lat wspierają sportowy i kulturalny rozwój dzieci i  młodzieży z całego kraju.

W skład Grupy Trefl wchodzi także studio animacji poklatkowej, KAZstudio, które od 10 lat ma znaczący wkład w rozwój polskiej kultury, dzięki produkcjom dla dzieci, Rodzina Treflików oraz Bobaski i Miś.