15 maja 2021

Skoncentrowani na celu

Centrum Transferu Technologii EMAG wyróżnia się innowacyjnością, świeżym spojrzeniem i nieszablonowym działaniem. Niebagatelne doświadczenie w branży sprawia, że przedsiębiorstwo obejmuje pozycję lidera nie tylko na rynku krajowym, ale również zagranicznym. Ambitna i kompetentna kadra, szyte na miarę wyroby i inwestycje w coraz bardziej zaawansowane technologie sprawiają, że CTT EMAG z roku na rok coraz bardziej rośnie w siłę. W wywiadzie dla Panoramy Gospodarczej Prezes mgr inż. Anna Kubańska założycielka firmy opowiada o wielkim sukcesie.

Centrum Transferu Technologii EMAG Sp. z o.o. powstała w 2010 r. Głównym celem CTT EMAG jest transfer rozwiązań technologicznych opartych na szeroko zakrojonych badaniach naukowych, do praktycznego wykorzystania w gospodarce. Obszarami działalności firmy są geofizyka, automatyka, elektronika, hydraulika oraz przeróbka kopalin. Zakres oferowanych usług jest bardzo szeroki, obejmuje produkcję i kompletację systemów i urządzeń będących przedmiotem oferty oraz nadzór techniczny nad ich wdrażaniem i eksploatacją, a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Prezes mgr inż. Anna Kubańska

Innowacyjne rozwiązania dostosowane do wymagań klientów sprawiają, iż oferta firmy jest atrakcyjna. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wysokim kompetencjom i dobrym relacjom interpersonalnym Prezes Anna Kubańska wyprowadziła firmę na wyżyny wprowadzając indywidualne rozwiązania. Wielojęzyczna wersja systemów oraz ich pełna dokumentacja pozwala na pozyskiwanie kontrahentów w kraju i za granicą. Eksport utrzymuje się na poziomie 70%. Przedsiębiorstwo podjęło współpracę m. in. z: Rosją, Białorusią, Wietnamem, Kolumbią, Francją, Czechami, Turcją, Rumunią, Bośnią, Chinami czy Australią. Opracowywane i wdrażane systemy umożliwiają poprawę bezpieczeństwa pracy oraz przyczyniają się do ochrony środowiska.

Firma rozwija się w zaskakującym tempie. Początkowo kapitał zakładowy wynosił 1,2 mln zł, obecnie sięga niemal 21 mln zł. Warto zaznaczyć, że w CTT EMAG zatrudnionych jest jedynie 30 osób. Sukces zawdzięczają mobilizacji i ciężkiej pracy całego zespołu.

Kompetentna kadra to fundament. Aby jednoczyć swoich pracowników Pani Prezes regularnie organizuje wspólne działania (np. wycieczki integracyjne, zawody, naukę). Sercem firmy jest kuchnia, w której odbywają się codzienne rozmowy. “Przyjacielska i rodzinna atmosfera to klucz do sukcesu, warto budować silne więzi i umacniać wzajemny szacunek i zaufanie” – mówi Anna Kubańska.

Żeby można było mówić o osiągnięciach niezbędna jest wiedza i doświadczenie, których kadrze spółki z pewnością nie brakuje. Wszystko to sprawia, że firma prężnie się rozwija doskonaląc swoje technologie, budując i dostosowując maszyny do indywidualnych zamówień klienta.

Mimo ogromnego sukcesu spółki, Pani Prezes jest osobą skromną. Uważa, że sukces nie jest pojęciem stałym i trwałym z tego względu należy nieustannie dążyć do wyznaczonych celów.

Za swój wzmożony rozwój i pasmo sukcesów, firma CTT EMAG Sp. z o.o. została nominowana przez Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki do nagrody “Lider Gospodarki Regionalnej”. Uroczysta Gala wręczenia odbędzie się podczas Międzynarodowego Forum Gospodarczego.

-Augustyna Szczepańczyk