28 listopada 2021

Silny partner biznesowy

ART In Energy to prężnie rozwijająca się firma, która specjalizuje się w projektowaniu, budowie oraz modernizacji elektroenergetyki kolejowej, a w tym sieci trakcyjnej. O planach na przyszłość opowiada Prezes Arkadiusz Błoch.

Zatrudniają 7 wykwalifikowanych projektantów, którzy w pełnym zakresie przygotowują rozwiązania projektowe na potrzeby zarówno elektroenergetyki kolejowej jak i zawodowej. Dużą cześć przedsiębiorstwa stanowi zespół wykonawczy, w którym zatrudnionych jest 6 kierowników robót w branży elektroenergetycznej, z wieloletnim doświadczeniem w realizacji prac na infrastrukturze kolejowej. Prowadzą je na terenie całej Polski. Do największych inwestycji należą modernizacja sieci trakcyjnej na stacji Rzeszów Główny i elektryfikacja linii kolejowej nr 68 miedzy stacją Lublin a Stalową Wolą Rozwadów.

Działają od 4 lat, ale doświadczenie zawodowe mają znacznie dłuższe. W procesie budowlanym wykorzysatują specjalistyczne maszyny szynowo-drogowe jak i kolejowe. Dodatkowym atutem współpracy z ART In Energy, jest realizacja w systemie projektuj – buduj, co dodatkowo usprawnia projekt i pozwala uniknąć wielu ryzyk, mogących wystąpić w trakcie wykonywania prac.

Branża budowlana została najmniej dotknięta skutkami epidemii, ale problematyczne jest pozyskiwanie dokumentów formalnych. Dużym wyzwaniem stały się absencje pracowników i przymusowe kwarantanny. Średnio niemalże 15% załogi była wyłączona z pracy, pomimo iż koszty związane z ochroną indywidualną pracowników znacząco wzrosły.

Oferta firmy skierowana jest do podmiotów działających w branży budowlanej infrastrukturalnej, oczywiście głównie w kolejnictwie. W kręgu podmiotów, z którymi podejmują współpracę znajdują się branże takie jak: energetyka zawodowa, miejska, w tym sieć trakcyjna tramwajowa.

Firmę ART In Energy wyróżnia innowacyjny park maszynowy, terminowość, wysoka jakość świadczonych usług potwierdzona wdrożonym systemem zapewnienia jakości ISO 9001, partnerstwo we współpracy oraz profesjonalizm. To są tylko pochodne tego, że ta praca sprawia nam przyjemność, jest naszą pasją i lubimy to robićmówi Prezes Arkadiusz Błoch.

Biuro rozwoju zostało utworzone w wyniku wielu pomysłów na usprawnienie procesów, jak i wdrożeniu kilku innowacyjnych produktów w dziedzinie elektroenergetyki kolejowej. Została podjęta decyzja o budowie centrum badawczo-rozwojowego, które planowo ma powstać pod koniec 2021 roku. W 2022 roku ART In Energy chce wyjść na rynek z nowymi propozycjami rozwiązań, ugruntowując tym samym swoją silną pozycję w elektroenergetycznym rynku budowlanym.

– Augustyna Szczepańczyk