1 marca 2024

Rodzimy biznes podbija Europę

Firma Saturn Eko to spółka handlowa, która koncentruje się obecnie na produkcji nawozów oraz biomasy. Po niespełna 30 latach funkcjonowania Prezes Henryk Gorol w wywiadzie dla Panoramy Gospodarczej opowiada o przebytej drodze oraz nowych wyzwaniach.

Swoją działalność rozpoczęli we współpracy z kontrahentami na Ukrainie, która posiada około jednej trzeciej światowych zasobów czarnoziemu. Spółka z początku zajmowała się skupem biomasy rolnej, a w szczególności zakupem peletu z łuski słonecznika. Na przestrzeni lat oraz pozyskiwanych nowych partnerów biznesowych rozszerzyła wachlarz swoich świadczeń. Specjalizują się w dystrybucji nawozów rolniczych, przede wszystkim fosforowych, wieloskładnikowych NPK oraz azotowych. To co wyróżnia firmę i stanowi jej niebagatelny atut to logistyka. Sami organizują relokację towarów, korzystając z transportu samochodowego czy kolejowego. Są również obecni na kilku terminalach przeładunkowych oraz mają możliwość załadunku towaru na statki oraz barki. Potrafią dostarczyć tysiące ton nawozów zawsze na czas, gdyż zależy im na budowaniu zaufania wśród kontrahentów biznesowych.

Misją firmy jest piastowanie wysokiej pozycji wśród rzetelnych i szanowanych firm w Polsce i Europie. Saturn Eko angażuje się w każdy rodzaj prowadzonej przez siebie działalności: zaczynając od sprzedawanych przez siebie produktów przez usługi proponowane partnerom oraz ochronę środowiska. Są w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom klienta, ponieważ nie boją się wyzwań.

Nie od dziś mówi się, że dzięki budowanym relacjom można wiele osiągnąć. Trudno się z tym nie zgodzić. Kontakty biznesowe otwierają nowe furtki i możliwości. Prezes Henryk Gorol podkreśla, jak ważna dla rozwoju firmy jest współpraca z niemalże wszystkimi elektrowniami oraz elektrociepłowniami w Polsce. Za prężny rozwój firma została nominowana do nagrody European Economic Award przez Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarki.

-Augustyna Szczepańczyk