5 marca 2024

Osiedle z niepowtarzalną lokalizacją!

Osiedle Zielone Wzgórze w Bielawie to wyjątkowa inwestycja. Wyróżnia ją przede wszystkim malownicze otoczenie. W takim miejscu życie płynie znacznie przyjemniej. Zamieszkanie na tym osiedlu zapewni poczucie harmonii z naturą.

Wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bielawie w dniu 16 marca 2020 roku rozpoczęła budowę nowego osiedla. W jego skład wchodzą trzy budynki wielorodzinne z łączną ilością 120 mieszkań. Dodatkowo zostało wykonane pełne uzbrojenie terenu, parkingi, drogi, chodniki, plac zabaw dla najmłodszych, podziemny zbiornik retencyjny na wody opadowe oraz cieszące oko tereny zielone.

W środku Prezes Tadeusz Derenowski podczas uroczystego otwarcia osiedla

Z myślą o komforcie mieszkańców przygotowane zostały wyjątkowe przestrzenie – zielone tarasy, czyli przynależne ogródki przy mieszkaniach na parterze. Na wyższych piętrach z dużych balkonów rozpościera się widok na kojącą zieleń gór. Osiedle Zielone Wzgórza w Bielawie jest doskonałym miejscem dla tych, którzy oczekują funkcjonalnych rozkładów mieszkań o powierzchni od 40 do 70 m2. Charakteryzują się przemyślanymi rozkładami i metrażami, tak aby każdy mógł odnaleźć unikalną i wyjątkową przestrzeń spełniającą jego oczekiwania. Mieszkania są w podwyższonym stanie deweloperskim. Zostały pomalowane ściany i sufity, zamontowane grzejniki oraz wykonane wszystkie instalacje. Warto dodać, że do każdego mieszkania przynależy komórka lokatorska usytuowana tuż przy wyjściu z windy. Jasne elewacje z elementami w delikatnych i ciepłych odcieniach wpisują się w zielone otoczenie inwestycji. Podczas planowania osiedla spółdzielcy pamiętali o osobach niepełnosprawnych, dlatego pomimo iż budynki posiadają tylko 4 kondygnacje zostały wyposażone w windy, które zjeżdżają do poziomu chodnika na zewnątrz.

Osiedle zbudowane jest w formule spółdzielczych mieszkań lokatorskich, inwestycja finansowana w ok. 20% z wkładów przyszłych mieszkańców, a w ok. 80% z kredytu mieszkaniowego Banku Gospodarstwa Krajowego. Zarząd spółdzielni podkreśla bardzo dobrą współpracę z wykonawcą – firmą Pre-fabrykat Sp. z o.o. Łączny koszt inwestycji to 28 461 273,29 zł co daje kwotę niecałych 4.400,00 zł za 1m2. Prezes zachęca innych spółdzielców do realizowania statutowej działalności jaką jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych.

Redakcja była obecna podczas uroczystości otwarcia osiedla, które odbyło się 8 czerwca 2021 r.

-Augustyna Szczepańczyk