29 maja 2024

Nowy wymiar platformy sprzedażowej

Na wstępie dziękuję Kapitule nagrody Champion Biznesu za przyznanie wyróżnienia dla naszej firmy.

Projekt o jakim Pan wspominał w poprzednim wywiadzie to?

Dążąc do dalszego rozwoju firmy, dostosowując się do trendów, jak i wymagań rynku już od pewnego czasu realizujemy kolejny ambitny projekt sklep.

Jesteśmy prężnie działającą firmą handlową, prowadzimy szereg działań mających na celu dywersyfikację naszej działalności. Marka Crystal Lashes jest stabilna i znana na rynku Europejskim dzięki podjęciu współpracy z wieloma marketplace.

AlleWOW.pl jest platformą, gdzie oferujemy produkty nowe i powystawowe w bardzo atrakcyjnych cenach, aktualnie w ofercie sklepu znajduje się ponad 1500 produktów, które są dostępne w naszym sklepie, jak i popularnych serwisach sprzedażowych – ilość pozycji ciągle rośnie.

Jest to inna działalność niż Państwo do tej pory prowadzili, czy dostosowanie firmy było trudne?

Nowy projekt wymagał od nas dużej elastyczności, dostosowania magazynu, stworzenie dedykowanego serwisu, zmiana sposobu realizacji zamówień, jak również powiększenia powierzchni magazynowej i wdrożenia odpowiednich procedur i systemów. Dzisiaj, już po ponad roku mogę powiedzieć, że udało nam się uzyskać stabilną sytuację i stałą sprzedaż. Dotychczas nasza firma opierała swoje działania na modelu B2B, obecnie nasz model to B2C który jest równie ważnym rynkiem – byliśmy zmuszeni nauczyć się tego modelu działalności od podstaw.

Handel elektroniczny jest bardzo dynamiczny w związku z tym nieustannie się zmienia . Klient otrzymuje nowe prawa, a sprzedawca obowiązki. Bardzo ważne jest dla nas zapewnienie najwyższej jakości usług, dlatego też rozwinęliśmy dział reklamacji i obsługi klienta, – każdego dnia te sektory skutecznie wspierają naszych klientów.

Koniecznym okazało się również wprowadzenia nowych procedur, jak i systemów magazynowych umożliwiających realizację większej ilości zamówień niż dotychczas, nadal dopracowujemy wybrane z nich i jesteśmy już na ostatniej prostej i do końca roku powinniśmy zakończyć wdrażanie procesów.

Ponieważ kontrola produktów jest dla tej działalności bardzo ważna, wszystkie oferowane w sklepie pozycje towarowe są dokładnie weryfikowane i sprawdzane przed wysyłką.

Jakie problemy w związku z tym Państwo napotkali?

Niezmiernie ważnym jest dobór i znalezienie odpowiedniego, odpowiedzialnego personelu – muszę przyznać, że okazało się to dużym wyzwaniem. Dzisiaj w naszym zespole znajdują się osoby uczciwe, które wiążą swoją przyszłość z naszą ciągle rozwijającą się firmą.

Na pewnym etapie dość dużym problemem okazała się ograniczona przestrzeń magazynowa, to była już czwarta przeprowadzka, za każdym razem przenosimy się do większego lokalu i za każdym razem jest to coraz większe wyzwanie, nie obyło się bez drobnych problemów, mam nadzieję że kolejne miejsce będzie dla nas wystarczająco duże, pozwalając na dalszy rozwój firmy.

Jakie są zatem Państwa plany na przyszłość?

Do tej pory skutecznie realizujemy nasze założenia, rozwijamy się w stałym szybkim tempie. Chcemy rozwijać aktualną działalność i utrzymać tempo wzrostu na podobnym poziomie.