18 kwietnia 2024

Mieszkanie marzeń

W dzielnicy Bemowo przy ul. Sterniczej znajduje się najnowsza zakończona inwestycja Spółdzielni Mieszkaniowej Lazurowa z Warszawy – Lazurowa Przystań. Stanowi ona swoiste spełnienie marzeń o własnym M4 dla wielu osób i rodzin. Co zrobić, aby spełnić oczekiwania lokatorów mówi Prezes Spółdzielni Zbigniew Gaca-Richter.

Rynek mieszkaniowy w Polsce przechodzi swój złoty wiek. Ceny mieszkań, domów czy działek nadal rosną. Oznacza to, że ciągle jest spora luka do zapełnienia, bo chętnych nie brakuje. Od stycznia do września 2021 r. inwestorzy sprzedali więcej mieszkań niż w całym 2020 roku. Prawda jest taka, że deweloperzy sprzedali więcej mieszkań niż zdołali w tym samym czasie wprowadzić na rynek. Rosnąca w szybkim tempie inflacja wciąż przyciąga do biur sprzedaży kolejnych nabywców pragnących uchronić swoje oszczędności przed utratą wartości.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców Warszawy i nie tylko, Prezes Zbigniew Gaca-Richter realizuje kolejne inwestycje. Oferta tej inwestycji to: 63 mieszkań o metrażach od 27 do 120 m². Tutaj każdy znajdzie mieszkanie dopasowane do swoich potrzeb. Jakie są priorytety, którymi kierował się przy tej realizacji? Przede wszystkim atrakcyjna cena, znacznie niższa niż u prywatnego dewelopera. Jak sam mówi: ,,Zależało nam przy tym na jak najwyższym standardzie wykończenia oraz nowoczesnej architekturze. Jak dobrze wiemy design to obecnie nieodzowny element otaczającego nas świata. Nawet jedzenie musi być podane w sposób finezyjny, tym bardziej mieszkańcy zwracają uwagę na bryłę budynku, a ta jest w kształcie litery L i jest bardzo nowoczesny. Mogła się o tym przekonać nasza redakcja osobiście! Bliskość szkoły, przedszkoli i żłobków, sklepy oraz garaż podziemny z 75 miejscami postojowymi to atuty, z których cieszy się niejedna mama. Ponadto nieopodal znajduje się stacja II linii metra.

Każda nowa inwestycja to kolejne wyzwania, a tych nie brakuje. Zapytany o to, z jakimi musiał się zmierzyć przy realizacji inwestycji Lazurowa Przystań Prezes Zbigniew Gaca-Richter odpowiada: ,,Niestety, aby uzyskać potrzebne zgody oraz wymaganą dokumentację do rozpoczęcia budowy, musieliśmy bardzo długo czekać. Wynika to po części z pandemii, ale niestety także ze zbyt dużej biurokracji”.

Spółdzielnia Lazurowa z Warszawy stanowi wzór, jak mądrze zarządzać oraz realizować ambitne, nowoczesne inwestycje. Dowodem tego jest otrzymanie nagrody Laur Spółdzielczości z ramienia Europejskiego Ośrodka Rozwoju Gospodarki.

-Augustyna Szczepańczyk