1 marca 2024

Kreują nową rzeczywistość

Firma Intereko Energia już od ośmiu lat oferuje kompleksowe rozwiązania z zakresu ochrony środowiska, gospodarki odpadami oraz dostarcza nowoczesne technologie kontrahentom. W rozmowie dla Panoramy Gospodarczej Prezes spółki Jarosław Grobelny.

Dobre relacje

Firmę tworzy zgrany zespół ekspertów, ludzi którzy się rozumieją, szanują, posiadają szeroki zakres wiedzy i umiejętności z zakresu przetwarzania odpadów. Swoje usługi kierują do dużych korporacji i przedsiębiorstw, ale nie tylko. Ponad 20-letnie doświadczenie pozwala im na pozyskiwanie tzw. dużych graczy, a wysoki poziom świadczonych usług sprawia, iż partnerstwo w biznesie to ich klucz do sukcesu. Od lat starają się, aby oferowane usługi zawsze odznaczały się najwyższą jakością i innowacyjnością. „Wraz z naszymi klientami codziennie budujemy nową rzeczywistość” – mówi Prezes spółki Jarosław Grobelny.

Podbijają świat

Firmę Intereko Energia wyróżnia nowatorskie podejście do gospodarowania odpadami. Idea zrównoważonego rozwoju to komplementarne działania, które praktykuje Łódzka spółka. „Klienci cenią nas za innowacyjność, za nowatorskie podejście do gospodarowania odpadami w ich zakładach, za rzetelność, profesjonalizm i elastyczny sposób traktowania terminowości odbiorów. Metody działania i rozwiązania problemów gospodarki odpadami dostosowujemy do potrzeb i wymagań Klientów” – mówi Prezes Jarosław Grobelny. Prowadzone projekty w Afryce czy Azji świadczą o tym, iż są doceniani nie tylko w kraju ale i za granicą. Jednym ze sztandarowych działań firmy jest projekt „Posprzątać Malediwy”. To malownicze miejsce kojarzone jest z błogim spokojem, nieskazitelnie czystymi plażami i rajskimi wakacjami. Niestety na tropikalnych wyspach kumulują się ogromne ilości odpadów, ze względu na problemy logistyczne i infrastrukturalne, lokalna społeczność nie daje sobie rady z tym przytłaczającym problemem. Na domiar złego śmieci nie są utylizowane, a jedynie składowane, do gruntu i do wody przedostają się substancje zagrażające zdrowiu i środowisku, co może w przyszłości przynieść przykre konsekwencje dla całej planety. Projekt współfinansowany jest przez niemieckie i francuskie banki.

Pora na recykling

Dzięki naciskom ekologów i przepisom unijnym odzysk i przetwarzanie odpadów zyskują kluczowe miejsce w gospodarce. Składowanie jest najgorszą z możliwych metod zagospodarowania odpadów, w wyniku której bezpowrotnie tracone są cenne surowce wtórne. Warto wiedzieć, że praktycznie każdy odpad można przerobić albo ponownie wykorzystać. Przykładowo z 35 popularnych butelek PET można wyprodukować bluzę z polaru. Plastik może być też przetwarzany na innego rodzaju ubrania specjalistyczne lub sportowe. Powstają z niego również namioty, plecaki oraz buty” – tłumaczy Prezes Jarosław Grobelny.

W przypadku poszukiwania firmy, która zajmuje się odbiorem śmieci, warto rozważyć konkurencyjną ofertę, przygotowaną przez Intereko Energia. Jest od zarania firmą z całkowicie polskim kapitałem. Od początku swojej działalności firma świadczy i udoskonala swoje usługi wychodząc naprzeciw ciągle zmieniającego się rynku i wymagań kontrahentów.

Międzynarodowy sukces

Ogrom włożonej pracy i lata zebranego doświadczenia zaowocowały niebagatelnym uznaniem członków kapituły Europejskiego Ośrodka Rozwoju Gospodarki. Firma Intereko Energia na czele, której stoi Prezes Jarosław Grobelny została nominowana do nagrody European Economic Award. Przyznawana, jako uhonorowanie najlepszych przedsiębiorców, którzy wyróżniają się innowacyjnością, wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań oraz aktywizowaniem regionalnej gospodarki, przyczyniając się jednocześnie do rozwoju przedsiębiorczości. Te oraz wiele innych cech definiuje spółkę. Dzięki nim wyróżnia się na tle innych firm, wysuwając się na czołówkę branży przetwarzania i zagospodarowania odpadów.

-Augustyna Szczepańczyk