29 listopada 2020

Warto wspierać rodzimy biznes

1. Proszę opisać historię powstania firmy.

Spółka akcyjna DOMB powstała z chęci współpracy dwóch osób wcześniej posiadających firmy ogólnobudowlane. Spółka początkowo miała zajmować się zadaniami typowo deweloperskimi. Kupowaliśmy ziemię by później budować budynki mieszkalne zakupionego wcześniej projektu i sprzedawać gotowe przyszłym mieszkańcom. Firma ma na swoim koncie wybudowanie kilkudziesięciu budynków mieszkalnych. Jednak doświadczenie prezesów w branży budowlanej spowodowało to, że firma DOMB zajęła się również wykonywaniem różnego rodzaju remontów czy realizacją zleceń publicznych. Wynikiem tego jest zrealizowanie kilku kontraktów publicznych m.in. wybudowanie 9 izolatek w Szpitalu w Chorzowie w ramach zabezpieczenia epidemiologicznego województwa śląskiego czy adaptacja historycznego budynku byłego Monopolu Tytoniowego w Oświęcimiu, który pełnił swego czasu również funkcję magazynu i biur SS. Obecnie jesteśmy na rynku 6 rok i osiągamy zdecydowany wzrost obrotów.

2. Na jakim obszarze Państwo działają ?

Firma działa głównie na terenie województwa śląskiego, a ostatnio i małopolskiego, przez wzgląd na realizację remontu budynku Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu. 

3. Czym wyróżnia się Państwa firma na tle innych ?

Co nas wyróżnia? Firma DOMB to firma rodzinna. Prezesami firmy są bracia, którym w  jej prowadzeniu pomagają również żony. Dalsi członkowie rodziny także często znajdują tutaj dla siebie zajęcie, czy to w marketingu czy jako pracownicy budowlani. 

Kadra spółki DOMB to połączenie osób z ogromnym doświadczeniem w branży z osobami dopiero wchodzącymi na rynek pracy, a mowa tu o uczniach szkół zawodowych budowlanych. Kształcimy młodych, by w późniejszym czasie móc ich zatrudnić już w pełnym wymiarze czasowym i na dobrych warunkach. 

4. Jakie wyzwania spotykają Państwo na swojej drodze ?

Jesteśmy firmą która rozwija się każdego dnia, także wyzwania czekają na nas jeszcze praktycznie na każdym kroku. Jak do tej pory z każdym z nim radzimy sobie doskonale, dzięki czemu tylko podnosimy swoje kompetencje i doświadczenie. 

5. Kończy się rok 2019 jak można go podsumować ?

Rok 2019 był rokiem korzystnym dla spółki i zakończony dobrym wynikiem finansowym.

Firma od 2019r. jest w trakcie realizacji bardzo dużego kontraktu polegającego na adaptacji historycznego budynku w Oświęcimiu. 

-Augustyna Szczepańczyk