12 czerwca 2021

Elastyczność przede wszystkim

Usługi Ślusarskie to firma rodzinna z Sieroszewic. Założycielem jest mgr inż. Paweł Siwak. Od 26 lat wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klienta świadcząc usługi na najwyższym poziomie.

Jak wygląda historia rozwoju firmy?

Na początku swojego istnienia firma świadczyła usługi skrawania, jednak liczba kontrahentów sprawiła, że zaczęliśmy się dynamicznie rozwijać. W rozwoju niebagatelne znaczenie miało powstanie nowoczesnego parku maszynowego. Pracujemy na wysokiej klasy sprzęcie w tym na nowoczesnych obrabiarkach CNC. Oferujemy usługi w zakresie wykonywania konstrukcji stalowych, obróbki skrawaniem, cięcia oraz zaginania. Oprócz tego nasza firma świadczy prace z zakresu spawalnictwa MIG, MAG i TIG.

Czym wyróżnia się firma na tle innych?

Cechuje nas przede wszystkim wysoka jakość wykonywanych zadań, terminowość oraz atrakcyjna cena wyrobu. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, jesteśmy elastyczni oraz innowacyjni.

Do zarządzania zasobami ludzkimi podchodzę w nowoczesny sposób. Odpowiednie przywództwo jest gwarancją sukcesu. Zmotywowany do działania ambitny zespół fachowców, który chce się rozwijać i jest zidentyfikowany z misją firmy, stanowi nasz solidny fundament.

Nad czym obecnie Państwo pracują?

Przyświeca nam postęp, dlatego jesteśmy nastawieni przede wszystkim na odkrywanie nowych, innowacyjnych ścieżek rozwoju branży. W grudniu 2018 roku podpisaliśmy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego umowę na dofinansowanie projektu. Opracowujemy nowy spiekany kompozyt, który będzie przeznaczony do wytwarzania narzędzi do obróbki mechanicznej metali. Pozyskane środki finansowe pozwolą nam na utworzenie koncepcji, wykonanie dokumentacji oraz analizę i wybór odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych nowych narzędzi grafitowych. W rezultacie chcemy uzyskać nową mieszankę kompozytową materiału narzędziowego – węglika spiekanego wytworzonego bez użycia kobaltu.

Prężnie współpracują państwo ze środowiskiem naukowym. Dlaczego jest to takie ważne?

Od wielu lat prowadzimy taką współprace. Priorytetem jest dla nas postęp i prężny rozwój. Dodatkowo otrzymanie przez mojego syna, Piotra, stopnia doktora nauk technicznych w zakresie budowy i eksploatacji maszyn na Wydziale Budowy Maszyn i Zarządzania Politechniki Poznańskiej, pokazało jak wiele można dzięki tej współpracy osiągnąć.

Przedsiębiorstwo otrzymało wiele nagród i wyróżnień, które są potwierdzeniem ich rzetelnej pracy oraz innowacyjności.

-Augustyna Szczepańczyk